Batik

Ook uiterst mooie ambachtelijke batik* vervaardigde sarongs (wikkelrok voor vrouw en man) zijn tijdens deze rondreis verkregen. Een aantal zijn om een mal gespannen en aan de hoge galerie wand geëxposeerd.

Batik vogels vissen

Sieraden

De handbewerkte zilveren oorbellen, uit zilverstad Celuk (Bali), worden geëxposeerd.

De natuurlijke parels uit Kalimantan (oorspronkelijk Borneo) zijn door goudsmid Marjolin, hier uit Doesburg, verwerkt in kunstig vervaardigde oorbellen. Het resultaat is een gebalanceerde combinatie tussen Oost & West.

* Batikken (van: veel puntjes in het Javaans) is een manier om lappen textiel met verf van een decoratie te voorzien, waarna deze lappen als kleding kunnen dienen. Batik kan echter ook een kunstvorm zijn voor wandkleden. Batikken is een 2000 jaar oude kunstvorm. Om te batikken wordt de stof eerst gedeeltelijk met een waterafstotende was behandeld. De behandelde gedeelten blijven na het verven wit. De was wordt vervolgens weer verwijderd. Geavanceerde batik bestaat uit verschillende kleurgangen, waarbij telkens de was op een andere manier wordt aangebracht.  

Gasten vinden

App Het Koggeschip Jan uit Lelystad
11-04-2022
Gastwaardering: 8
Positieve punten: Pieter is een geweldige gastheer. Hij doet er alles aan om het zijn gasten naar de zin te maken. Hij weet veel van Doesburg. Het appartement is luxe, er is aan alles gedacht.
App Het Koggeschip Sabine und Freundin aus Bonn
26-03-2023
Gastwaardering: 9,14
Positieve punten: Sehr gute Ausstattung der Kuche, freundliche Gastgeber. Man merkt dass alles liebevoll eingerichtet wurde. Tolle Empfang mit leckere Suppe.
Ithamar
23-11-2017
Gastwaardering 9,5
Positieve punten: zelfstandigheid, alles is heel keurig.
Stukje gastenboek: Het verblijf bij veerpoort Doesburg is een heerlijke ontspanning. Gastheer is zeer vriendelijk en het appartement is van veel luxe voorzien. Een echte aanrader dus.